Adsense ile daha çok kazanç için - Diğer Webmaster bilgi bankası, knowledge base Webmaster Araçları

AnaSayfa > Diğer > Adsense ile daha çok kazanç için
Kategori: Diğer
Gönderen: Admin
Tarih: 2008-08-03
Puan: 7   Puan:7 | Katılımcı:3 | Katılımcı : 3
Okunma: 3964
  
 
1 puan 2 puan 3 puan 4 puan 5 puan 6 puan 7 puan 8 puan 9 puan 10 puan

Google, AdSense ile Reklamcılık olayında hiç şüphesiz paradigma değişimini gerçekleştirdi. Özellikle Google AdSense reklam yayımcıları (blog ve site sahipleri - Google AdSense Publishers) ve Google AdWords reklam verenleri (Google AdSense Advertisers) bunu çok iyi bilirler..

Google'ın AdSense programıyla ilgili meşhur sloganı bildiğiniz gibi 'Sitenizin Kazanç Potansiyelini Keşfedin' şeklinde. Yani bu slogan ile Google, Google AdSense hesabı almaya ve deneme yanılmalarla kazanç potansiyelini keşfetmeye teşvik ediyor. Bu keşfetme olayı hem işletmecilik (business-ticaret) hem de İnternet teknolojilerini bilmeyi gerektirmektedir.

İçinizdeki Girişimcilik Ruhunu Keşfetmek

Google AdSense ile kazanabilmek için internet teknolojilerine vakıf olmak yetmemektedir. Bu kursta, işletmecilikte yer alan stratejik planlama, pazar araştırma gibi konuları herkesin anlayabileceği ve kullanabileceği şekilde ele alınmaktadır. AdSense ya da başka bir program ile internetten para kazanmaya başlamadan önce mutlaka yapılması gerekenler kursun ilk bileşenini oluşturmaktadır. Alan adı ya da blog isminin seçiminden çok öncesinden başlayarak işletmeciliğin bazı prensiplerini uygulamak AdSense ile kazanmanın ilk koşulu...

AdSense ile Kazanmanın 3 Önemli Bileşeni
AdSense ya da benzeri herhangi bir programla internetten kazanç sağlamaya çalışıyorsanız 3 temel bileşeni çok iyi bilmeniz gerekiyor. Bunlar 3 ayaklı bir tabureye benziyor. Bildiğimiz gibi tabure normal sandalyeye benzemiyor. Taburede ayakta kalabilmek için 3 ayağın da sağlam olması gerekiyor. Bu ayakların üçü de bu kurstan başka bir yerde bulamayacağınız şeyler. Aşağıda bu ayaklardan kısaca bahsedilmektedir.

a) Karlı bir Faaliyet Alanı Seçimi
Taburenin ilk ayağında kesinlikle AdSense ile hangi alanda faaliyet göstereceğinize karar vermek gerekiyor. Bu konuda stratejik planlama, pazar araştırma gibi işletmecilik konulardan haberdar olmalısınız. Ayrıca bu konuda bir takım araçların kullanımını bilmelisiniz. Kursun bu ayağında girişimcilik ruhunuzu keşfetmenize yardımcı olunuyor. Ayrıca değişik araçların kullanımı öğretiliyor.

b) Kaliteli ve Zengin İçerik
Hangi işletmecilik olursa olsun ürün ya da hizmetinizin karlı olması gerekiyor. İnternetten kazanç sağlamanın ikinci ayağı faaliyet alanınızda kaliteli ve zengin içeriğe sahip olmaktan geçiyor. Kaliteli içeriğe nasıl sahip olunur, içeriği en iyi şekilde sunmak için hangi araçlar ve yazılımlar kullanılabilir konusu da bu kursta yer alıyor. Herhangi bir programlama bilgisine ve yatırıma da gerek yok. Ayrıca kursu başarıyla bitiren herkese 200'e yakın konuda 40,000 sayfanın üzerinde hazır İngilizce AdSense içeriği bedava verilmektedir. Bu 40,000 sayfalık İngilizce içeriği AdSense hesabınız ile sitenize kurmak için gerekli program da yanında. Bu program sayesinde AdSense Hesap Numaranızı 40,000 dosya içinde birkaç dakikada (bilgisayarınızın hızına bağlı) değiştirip hemen sitenizde yayınlayıp kazanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi kurs içindedir. Kurs sonunda verilen içeriği görmek için tıklayınız.

Not: İçeriğe kavuşmak için kurs adımlarını takip etmelisiniz.

c) Trafik
Taburenin son ve en önemli ayağında internette trafik problemini çözmeniz gerekiyor. Bununla ilgili İnternet teknolojileri, Arama Motorları Optimizasyonu (SEO) gibi konular herkesin anlayacağı dille anlatılıyor ve ilgili araçların kullanımı gösteriliyor.
Yorumlar
Henüz Kimse Yorum Yapmamış, ilk yorumu siz ekleyin!
Yorum Ekleme Aparatı
Yorum Eklemek için lütfen sol menuden giris yapınız..
Toplam 0 yorum listelendi.